Kaip rašome laiškus atmintinė
1. Pagarbiems žmonėms oficialiai rašomi laiškai turi būti trumpi. Svarbu pasistengti glaustai reikšti mintis,
kreipiantis kokiu reikalu į įstaigos vadovą. Geriausia pradėti be ilgesnės įžangos, eiti tiesiog prie reikalo, o svarbiausia –aiškiai.
Kas kita laiškai tėvams, broliams ar seserims, bičiuliams, draugams. Čia plati dirva kūrybinėms galioms. Vienaip
rašome turėdami konkretų reikalą, kitaip – tik draugiškumą palaikydami, o tėvams – nuoširdžią pagarbą ir meilę reikšdami. Mandagumas ir pagarba asmeniui, kuriam rašomas laiškas, reikalauja kiek primiršti save, daugiau domėtis adresatu, jo šeima. Bent jau laiško pradžioje nederėtų apie save rašyti. Rečiau reikėtų vartoti įvardį aš, kad mūsų asmuo neatsidurtų lyg ir šešėlyje.
Išimčių, žinoma, gali būti. Štai mes važiuojame į tolimą turistinę kelionę, o draugai, broliai, seserys, ypač tėvai, laukia iš mūsų laiško, domisi, kaip mums sekasi, lydi mus kelionėje savo mintimis... O tų kelionės įspūdžių – begalės! Tad ir pradėkime nuo jų, išliekime susikaupusius jausmus, pasidžiaukime nuostabiais vaizdais, kitų kraštų kultūros bei meno
vertybėmis ir kt. Tik neįsileiskime į smulkmenas – juk visko laiške neišpasakosi... Svarbu pasidomėti ir mūsų artimųjų – tėvų, brolių, seserų ar draugų gyvenimu...
2. Mūsų senoliai pradėdavo laišką pasisveikinimu ir baigdavo atsisveikinimu. Štai motina rašo laišką išsiilgusi
sūnaus ir laiško antraštėje visai gražiai kreipiasi: Sveikas, Sūneli! Panašiai rašydami ir mielam draugui pradedame laišką antraštiniais kreipiniais: Sveikas gyvas! Labas labutis! Sveika,Linute! Suprantama, tokiais familiariais sveikinimosi žodžiais laišką tinka pradėti tik artimiems, gerai pažįstamiems žmonėms.
Jei turime už ką dėkoti, geriausia laišką pradėti padėkos žodžiais. Senu mūsų tėvų papročiu pirmiausia dėkojame už laišką. Tačiau labai įkyru būtų, jei kiekvieną kartą pradėtume vis tuo pačiu sakiniu: Ačiū (Dėkui) už laišką! Daug maloniau adresatui skaityti tokią pradžią: Mielas Tavo laiškas – yra už ką padėkoti! Užtenka kartais tik pasidžiaugti, pasigėrėti laiško mintimis, nebereikia nė padėkos žodžių. Dažniau susirašinėjant, bent šiokia tokia užuomina apie gautą laišką turėtų būti, kad nekiltų abejonių, ar kur jis nedingęs.
Po padėkos žodžių ar užuominos apie gautą laišką įprasta, rašant atsakymą, pasidomėti adresato ir jo artimųjų
gyvenimu, sveikata, darbais. Tačiau rašydami mažai pažįstamiems žmonėms, turėtume būti labai atsargūs, santūrūs.
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!