Kalbėjimai - tai viešojo kalbėjimo tekstai, sukurti ypatingoms progoms. Tai gali būti tiek viešojo kalbėjimo įskaitos, tiek aktualiai progai pritaikyti tekstai, skirti pagirti, aptarti, išsakyti savo nuomonę ir kitiems tikslams. Šioje skiltyje talpinami įvairiomis temomis parašyti įvairių apimčių kalbėjimai.
Kalbėjimas – tai viešasis kalbėjimas, dažnai skirtas aktualioms temoms pristatyti, savo nuomonei išreikšti arba pasisakyti konkrečia proga, remiantis asmeniniais pastebėjimais. Nors daugelis viešąjį kalbėjimą laiko bauginančiu ir neįprastu, mokytis kalbėjimo meno yra svarbu. Pirmas žingsnis siekiant sėkmės – paruošti kalbėjimo tekstą.
Parašytas tekstas padeda išryškinti pagrindines kalbos dalis, nustatyti preliminarią struktūrą, toną, emocinį atspalvį bei atskleisti pagrindinę mintį. Tekstas tampa pamatu, ant kurio galima lavinti kalbėjimo įgūdžius ir, esant poreikiui, atlikti korekcijas.
Dažnai, norėdami išvengti nesklandumų, kalbėtojai tekstą mokosi mintinai, tačiau tokia praktika turi trūkumų. „Iškalus“ tekstą, kalbėjimas praranda natūralumą ir emocinį poveikį. Pamiršus dalį teksto, kyla grėsmė sutrikdyti visą struktūrą, todėl tekstą naudoti reikia atsakingai.
Norint parašyti kalbėjimo tekstą, svarbu apgalvoti įtraukiantį įžangą, nuoseklų dėstymą ir aiškias išvadas. Jei rašant pritrūksta idėjų, pagalbos galima ieškoti internete, naudojant raktažodžius, kaip „kaip rašyti kalbėjimą“ ar „kalbėjimo pavyzdžiai“.
Jei kalbėjimas reikalingas lietuvių ar anglų kalba, pavyzdžių galite rasti stud.lt svetainėje. Čia pateikiami įvairūs rašto darbų pavyzdžiai, leidžiantys suprasti, kaip sudaryti kalbėjimą, bei pritaikyti rastas įžvalgas savo darbui.
Visi šioje svetainėje esantys darbai yra patikrinti administratorių, todėl atsisiųsti rašto darbai yra patikimi ir tinkami kaip pavyzdžiai. Taip pat svetainė suteikia galimybę atsisiųsti darbus nemokamai mainais į savo sukurtus darbus, taip papildant turimą duomenų bazę.