1.MOKESČIAI IR MOKESČIŲ SISTEMA 1
2.3. Viešojo sektoriaus pajamų šaltiniai ir jų valdymas 8
3.PFM7 (1-14sk) Skola ir jos valdymas 14
4.Viešojo sektoriaus išlaidų valdymas PFM8 24
5.Sub-nacionalinių valdymo lygių finansų valdymas 33
6.Sveikatos priežiūros sistema ir jos finansavimas 40
7.STRAIPSNIS. Nebiudžetiniai fondai 42
Viešojo sektoriaus pajamų šaltiniai ir jų valdymas.
2.skaidrė (Viešosios pajamos)
Viešosios pajamos yra susijęs su klausimu, kas yra valdžios sektoriaus pajamų šaltiniai t.y kokią sumą vyriausybė uždirba iš kiekvieno šaltinio. Pagrindiniai viešųjų pajamų šaltiniai yra mokesčiai, komercinės pajamos, baudos ir kompensacijos, pajamos iš vyriausybės lėšų, viešosios skolos.
3.skaidrė (Viešųjų pajamų klasifikacija)
1.Adam Smith‘s klasifikacija:
Pajamos iš valstybės turto
Pajamos iš žmonių apima mokesčius, rinkliavas, baudas ir kita)
Pajamos iš valstybės turto sudaro valstybės pajamos, kurios yra gautos iš valstybės, iš jos pačios nuosavybės (t.y kaina)
2.Dalton‘s klasifikacija: du pagrindiniai viešųjų pajamų šaltiniai:
Mokesčiai ir kainos.
Mokesčiai yra privalomas įnašas, kur, kaip ir kainos yra savanoriški asmenų mokėjimai, kurie įeina į sutartį su viešojo administravimo institucija.
3. Seligman’s klasifikacija: Vyriausybės pajamos patenka į šias klases:
Nemokamas - neteko svarbos šiuolaikiniame pasaulyje. Praktiškai, mes negalime rasti jokių geranoriškų asmenų, kurie norėtų perleisti didokas sumas savo pajamų kaip dovaną valstybei.
Sutartiniai - tai yra atvejis, kai vyriausybė sutinka patarydi kažką ypatingo,mainais už apmokėjimą. Pavyzdžiui lizingo žemės grąžinimo nuoma.
Privalomas - svarbiausias pajamų šaltinis yra mokesčiai, ypatingai vertinimas ir mokesčiai.
4.Taylor‘s klasifikacija: valstybės pajamų kategorijos:
-Dotacijos ir dovanos: Dotacijos įskaitant finansinę paramą suteiktą vienos vyriausybės kitai. Dovanos yrasavanoriškas indėlis nevyriausybinių donorų nurodytais tikslais.
- Administracinės Pajamos: Ši pajamų kategorija apima mokesčius, baudas, licencijas, specialų vertinimą ir t.t.. Apskritai tokia išmoka atsiranda kaip šalutinis produktas administracinėms vyriausybės kontrolės funkcijoms.
- Komercinės Pajamos: Vyriausybės gaunamos iš asmenų sumokėjusių už prekes ir paslaugas, teikiamas valstybės įmonių.
- Mokesčiai: Priverstinis mokėjimas vyriausybei be tiesioginės naudos mokesčių mokėtojui.
4.skaidrė (Viešųjų pajamų šaltiniai (klasifikacija))
(A) Pajamos iš mokesčių: Tai yra svarbiausias ir pagrindinis šaltinis valstybės pajamų. Vyriausybė gali reikalauti bendrijos narių prisidėti, paremti vyriausybines funkcijas mokesčių mokėjimu. Asmuo neturi teisės tiesiogiai reikalauti socialinių paslaugų mainais į jo sumokėtą mokestį, taip pat ir neturi kito pasirinkimo, kaip tik sumokėti.
Mokesčiai, apskritai, tarnauja abiems pajamomų sistemos funkcijoms:
- Jie aprūpina fondus, ir
- Jie sumažina privatų vartojimą ir investicijas.
(B) Ne mokestinės pajamos: apima visas kitas pajamas, nei mokesčiai, susikaupusias Vyriausybei. Nemokestinės pajamos yra gaunamos iš valstybinių įmonių, vadinamų "Įmonėmis (angl.Prices)" ir kitos įvairios pajamos. Valstybė taip pat kelia paskolas trumpalaikes ir ilgalaikes, kad plėstų savo pajamas. Kiti mažaverčiai pajamų šaltiniai yra mokesčiai, ypatingi vertinimas, baudos, delspinigiai, duoklės ir kompensacijos, dovanos ir dotacijos. Jos yra sukurtos viduje
- Valstybės turto pardavmas; baudos ir delspinigiai; mokesčiai ir tt
- Kai kurie pervedimai į viešąjį sektorių yra lyginami kainomis. Pavyzdžiai apima mokslą valstybiniuose universitetuose ir mokesčis už suteiktas savivaldybių komunalines paslaugas.
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!